צלילה למתחילים

7 דברים למי שעוד לא צלל

צוללת הכרות מחזיקה את היד של המדריך ומסמנת "מגניב" עם היד

מאות צוללים חווים מדי יום את נפלאות העולם התת ימי של אילת מהמקום הכי קרוב – בעזרת צלילת מיכלים. רוצים לצלול? זה הבלוג בשבילכם

1. לא חייבים לעשות קורס צלילה בשביל לצלול

משפחות רבות מגיעות למרכז הצלילה ויוצאות יחדיו לחוויה בלתי נשכחת מתחת למים.

עבור בני משפחה שלא השתתפו בקורס, צלילת היכרות היא הדרך הפשוטה והמהנה ביותר לראות ולהתרשם מקסמו של מפרץ אילת.

במסגרת פעילות זו, המתקיימת בכל ימות השבוע, יהנו המשתתפים מצלילה בליווי מדריך צמוד שאינה דורשת ניסיון קודם או אפילו ידע בשחייה.

2. אפשר לעשות צלילת היכרות בכל גיל החל מגיל 8

פשטות הפעילות צלילת היכרות, מאפשרת חוויה לילדים ולמבוגרים כאחד.

הצוללים יצויידו בציוד מלא כולל חליפת צלילה, מסיכה וסנפירים ובהמשך וסת, מאזן ומיכל. לאחר תדריך קצר על ידי מדריך מנוסה, בו יועבר מידע על נשימה באמצעות וסת וכיצד לתקשר מתחת למים באמצעות סימני ידיים, לכל צולל ייצמד מדריך פרטי ומקצועי שילווה אותו.

הצלילה תחל בעומק עמידה וכך מתחילים להתרגל לתחושת הצלילה. בהדרגה מתרחקים מהחוף ויוצאים לסיור לגילוי "אוצרות" הים האדום החבויים מתחת לפני הים.

3. אפשר לבצע צלילת היכרות גם באתר שצוללים מוסמכים צוללים בו

רשות שמורות הטבע באילת מגבילה את אזורי הצלילה לצלילות שונות על מנת לשמור על הסביבה.

אנו מציעים את שני אתרי הצלילה המורשים לצלילת היכרות: בחוף אלמוג מול המועדון (אזור שונית תמר) ובאתר 'המערות' המאוד פופולרי אצל צוללים מוסמכים, בו ניתן לצפות בקשת של אלמוגים (כלומר לא מדובר במערה של ממש והצפייה היא מבחוץ). אורך הצלילה נע בין 25 דקות ל- 40 דקות לפי הזמנתכם*.

4. הים האדום הוא מקום מעולה להתחיל לצלול

במפרץ אילת מתקיים עולם תת ימי שלם, שמהווה מוקד עלייה לרגל לצוללים מכל העולם.

מושבות האלמוגים הצבעוניות עשירות ביצורים ימיים רבים, ביניהם כ- 1200 מינים של דגים וכ- 250 מיני אלמוגים. מגוון עצום כזה של מיני בעלי חיים אפשר לפגוש בדרך כלל רק ביערות גשם טרופיים ומבודדים.

הצבעוניות המדהימה של העולם התת-ימי מושפעת מהאקלים, ממליחות המים ומטמפרטורת המים הקבועה יחסית, המים רגועים ושקטים בדרך כלל וכך מתאפשרת צלילה נוחה לאורך כל ימות השנה.

בשל מבנה המפרץ, הים שקט רוב הזמן ועל כן המים צלולים במיוחד, ומאפשרים ראות נהדרת.

הייחודיות של מפרץ אילת, מתבטאת גם בגישה הנוחה לאתרי הצלילה מהחוף ותנאי המים הרגועים, המאפשרים להכיר בשלווה ובקלות את העולם הצבעוני והקסום המחכה לנו בקרקעית הים.

5. כל מדריך צלילה מחויב באישור רשות הצלילה

מדריכי הצלילה שילוו אתכם עברו הכשרה מקצועית עד להסמכתם.

הכשרה זו של המדריכים שלנו כללה קורסי צלילה רבים בנוסף להכשרה כמגישי עזרה ראשונה, הצלה תת ימית, קורסי הדרכה וסטאז' מלא עד לקבלת אישור הדרכה של רשות הצלילה הישראלית.

6. ניתן להצטלם מתחת למים

בנוסף לחווית הצלילה ניתן גם להצטלם מתחת למים. צילום תת ימי כולל בדרך כלל תמונות ו/או וידיאו מתחת למים וממבטיח שהחוויה תישאר לעוד זמן רב.

7. אפשר לעשות קורס החל מגיל 12- כולל כוכב שני

בישראל ניתן לבצע קורסי צלילה כוכב אחד וגם כוכב שני החל מגיל 12*, אך לא יום קודם.

ומה עוד

גם מי שאין באפשרותו לצאת לצלילת היכרות, מפאת מצב בריאותו או גילו הצעיר, יוכל ליהנות מנפלאות הים האדום בשנירקול מודרך בהובלה של מדריך מנוסה.

המתקן של מרכז הצלילה מנטה נחשב לאחד מהמשובחים בעולם ללימודי צלילה וברמה הגבוהה ביותר בישראל.

כמו כן, בית הספר לצלילה של המועדון נחשב לאחד מהמובילים בתחום ומציע קורסים- מקורסים בסיסיים למתחילים, אליהם מגיעים רבים מהלקוחות לאחר שעשו צלילת הכרות והתאהבו בעולם הצלילה, ועד קורסי הדרכה למתקדמים.

הצוללים המוסמכים שביניכם יוכלו למצוא צלילות מודרכות למגוון אתרי הצלילה באילת ופעילויות נוספות.

איך מגיעים?

למרכז הצלילה שירות הסעות, המספק איסוף מהמלון ואליו, לנרשמים לצלילות, ללא חיוב.

אז בפעם הבאה שאתם מגיעים לחופשה באילת, זכרו שגם אתם יכולים לחוות את הרוגע והיופי של הים האדום, ולהכיר מקרוב את בעלי החיים השונים והמשונים, הצבעוניים והמרהיבים השוכנים בו.

גלו עוד על פעילויות למתחילים